تاریحچه شرکت

  1. خانه
  2. chevron_left
  3. پروفایل
  4. chevron_left
  5. تاریحچه شرکت

شرکت لوله و ماشین‌سازی ایران به عنوان اولین واحد صنعتی ذوب و تولیدکننده چدن در ایران در سال ۱۳۳۸ شمسی (۱۹۵۹میلادی) با هدف تولید لوله و اتصالات چدنی برای مصارف آبرسانی و دیگ‌های چدنی برای تأمین آب و هوای گرم مؤسسه‌ها و ساختمان‌ها، تأسیس گردید. ظرفیت تولید سالیانه شرکت در ابتدا ۴٫۰۰۰ تن و عمده محصولات آن لوله‌های چدنی از قطر ۸۰ الی ۴۰۰ میلیمتر و به طول ۴ و ۵/۵ متر به روش سانتریفوژ (گریز از مرکز) بوده است.

کارخانه شماره ١ (کارخانه تپه سفید) در کیلومتر ۱۰ جاده ساوه واقع شده است. در این کارخانه لوله و اتصالات از جنس چدن‌ نشکن از قطر ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلیمتر و با ظرفیت ۷۰٫۰۰۰ تن در سال، شیر پروانه‌ای از قطر ۱۵۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر، شیر یکطرفه از قطر ۲۰۰ تا ۸۰۰ میلیمتر، شیر کشویی از سایز ۵۰ تا ۳۰۰ میلیمتر و شیر هوا از قطر ۲۵ تا ۲۰۰ میلیمتر با ظرفیت ۳٫۰۰۰ تن در سال و قطعات سنگین تا وزن ۲۵ تن و با ظرفیت ۲٫۵۰۰ تن در سال تولید می‌گردد.

کارخانه شماره ٢ (کارخانه شمس‌آباد)  با مساحت بيش از ۲۰۰٫۰۰۰ مترمربع در کیلومتر ٤٠ اتوبان تهران – قم و در شهرک صنعتی شمس‌آباد واقع گردیده است. در حال حاضر در این کارخانه لوله‌های چدن نشکن از قطر ۱۱۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر تولید می‌گردد. همچنین در این کارخانه با استفاده از تکنولوژی قالبگیری پیشرفته جورج فیشر، دیگ‌های چدنی شوفاژ با نام تجاری MI3 در چهار مدل S90، L90 ،Super M90 و HYPER با ظرفیتهای حرارتی ۳۰٫۰۰۰ تا ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ کیلوکالری در ساعت و با ظرفیت ۱۵٫۰۰۰ تن در سال و قطعات سفارشی چدنی سایز کوچک تولید می‌گردد.

عملیات تکمیلی شیرآلات تولیدی در کارخانه شماره یک نیز در این کارخانه انجام می‌گردد. ظرفیت فعلی واحد در شمس آباد برابر ۱۱۰٫۰۰۰ تن در سال است.

فهرست